fbpx

Ayrıcalıklarımız

Özel Ders Anlayışısının Yeni Hali

VIP eğitim metodu aslında “özel ders” anlayışının dershaneciliğe yansımış farklı bir açısını oluşturmaktadır. Günümüzde işlevselliğini giderek kaybeden kitle dershanelerinin aksine öğrencilere “bireysel” anlamda hizmet vermeyi amaçlar.

Aramıza yeni katılan her öğrencimize, pandemi sürecinin olumsuz etkilerini silebilmek ve eksik konularını tamamlamak için “Turbo Ders Programı” uyguluyoruz. Böylelikle öğrencilerimizin her yeni konuyu, kurulan sağlam bir zemin ile öğrenmelerini sağlıyoruz

Teknik Konu Anlatımları; Lise ve Üniversite sınavlarında öğrencilerimizin karşılaşacakları konuları, hızlı öğrenmeyi, akılda kalıcılığı yüksek olmasını, soru çözerken hızlı ve doğru karar almayı geliştirir.

Lise ve üniversite sınavlarında karşımıza çıkan soru tiplerini incelediğimizde; her ne kadar farklı gözükseler de aslında tüm soruların aynı temelde oluşturulduğunu görmekteyiz. Buradan hareketle çoğu derste, belirli teknikler kullanarak birkaç saniye içinde soruları cevaplamak mümkündür.

Günümüzde öğrencilerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri; seviyesine uygun ve onu geliştirebilecek doğru ders kaynaklarına ulaşmaktır. Çünkü her yayının içeriği farklı tarzda ve farklı başarı düzeylerine göre oluşturulmuştur. Minör & Majör Eğitim Kurumları olarak bu problemin önüne geçiyoruz.

Bireysel Eğitim Sistemi’nin olmazsa olmazlarından biri de Özel Çalışma Programları’dır. Bu programlar sayesinde her öğrenci ayrı ayrı değerlendirilir ve eksik olduğu derslerde daha doğru bir şekilde yönlendirme yapılır. Böylelikle öğrenci içinde bulunduğu gruba göre yönelimlerde bulunmaktansa kendi başarısını artırma yoluna gider.

Öğrencilerimiz, kendileri için hazırlanan ‘’Özel Çalışma Programları’’ ile takip sistemine dahil olurlar. Sonrasında mentör öğretmenleri ve PDR Uzmanlarımız tarafından sürekli gözetim altında tutulurlar. Bireysel Takip Sistemi ile her öğrencinin akademik başarısının yükseltilmesi amaçlanır. riği farklı tarzda ve farklı başarı düzeylerine göre oluşturulmuştur.