fbpx

Matematik

Matematik

Matematik

“Matematik, akademisyenlerin loş koridorlarda birbirlerinin kulağına fısıldadığı anlaşılmaz kavramlardan oluşan bilgiler yumağı değildir. Matematik hayatı dolu dolu yaşamış insanların sevinçlerini, üzüntülerini, başarı ve yenilgileriyle oluşturdukları bir insanlık macerasıdır.”

Prof. Dr. Ali Sinan Sertöz.

matematik

Biz de Kurs Merkezimizde bu sözün doğrultusunda önce matematiği öğrencilerimize sevdiriyor, sonra öğretiyor ve aslında bir kâbus olmaktan çıkarıp;  matematiği bir ders değil varoluşun en temel taşı olarak düşündükçe hayatın her anında matematikle var olduğumuzu anlamalarını sağlıyoruz.

Kurumumuzda lise ve mezun gruplarımız için; temeli sıfır olan öğrencilerimizde en temel kavramlardan başlayıp düzenli konu tekrarları, bol konu tekrarı ve farklı sorularla matematik seviyelerini arttırıyoruz. Düzenli olarak yapılan deneme sınavlarıyla eksik konular tekrardan tespit edilip düzenli programla bu eksikleri ortadan kaldırıyoruz.

Yoksa değişen sistem ve kurumlar ne olursa olsun, iyi bir eğitim alındıktan sonra bilgiyi öğrenme, soru çözebilme, çalışma alışkanlığı geliştirebilme ve kendi motivasyonunu sağlayabilme gibi pek çok konuda kendilerini geliştirmeleri mi önemli?

Ortaokul gruplarımız için; müfredata uygun, yeni sınav sistemine uygun ders programları ile bol test ve sorularla öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırıyoruz. Düzenli takip ile eksiklerini belirleyip öğrenci ile birebir destek programı uyguluyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, “Matematiği kullanmayan disiplinler, bilimin dışında kalacaktır.” sözünü ilke edinerek bilim ile iç içe bir eğitim – öğretim hedefliyoruz.